Yavuz Yılmaz’a böyle veda ettiler, Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile tokalaşmadı!

Paylaş
Eski Başbakan Mesut Yılmaz, hayatını kaybeden oğlu Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı. Yılmaz’ın cenazesini hastaneden babası Mesut Yılmaz aldı. Oğlunun naaşına omuz vererek cenaze aracına taşıyan Mesut Yılmaz’ın üzgün olduğu görüldü. Yakınları gözyaşlarını tutamadı. Cenaze törenine Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı.

Cumartesi günü evinde hayatını kaybeden eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz son yolculuğuna uğurlandı. Yavuz Yılmaz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.Törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ile aralarında eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu ile Tansu Çiller, eski TBMM başkanları Cemil Çiçek ile Köksal Toptan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Basketbol Federasyonu (TBF) Başkanı Hidayet Türkoğlu, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile siyaset, iş, sanat ve spor camiasından çok sayıda isim katıldı. Eski Başbakan Mesut Yılmaz eşi Berna Yılmaz ve oğlu Hasan Yılmaz ile birlikte taziyeleri kabul etti.

OĞLUNUN NAAŞINA OMUZ VERDİ
Eski Başbakan Mesut Yılmaz, sabah saatlerinde oğlu Yavuz Yılmaz’ın cenazesinin bulunduğu Gayrettepe’deki özel hastane geldi. Oğlunun naaşına omuz vererek cenaze aracına taşıyan Mesut Yılmaz’ın üzgün olduğu gözlendi. Yavuz Yılmaz’ın cenazesi Marmara İlahiyat Fakültesi Camii’nde getirildi. Mesut Yılmaz da cezane aracına binerek camiye geldi. Cenaze aracından indirilen Yavuz Yılmaz’ın cenazesini babası cami avlusana kadar taşıdı. Cenazenin alınması sırasında yakınları gözyaşlarını tutumadı. Mesut Yılmaz’ın yanında kardeşi Turgut Yılmaz, Eski Şişli Belediyesi Başkanı Mustafa Sarıgül ve iş adamı Abdurrahim Albayrak da yer aldı.

ERDOĞAN, KILIÇDAROĞLU İLE TOKALAŞMADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan alana girdiğinde tokalaşmaya Kemal Kılıçdaroğlu‘nun yanındaki Ahmet Davutoğlu‘ndan başlıyor ve yanındaki Devlet Bahçeli ile de tokalaştıktan bir süre sonra cenaze namazına başlanıyor. Tokalaşma anını videonun 01.13 – 01.20 saniyeleri arasında net görebilirsiniz.

Anne Berna Yılmaz oğlunun tabutuna dokundu, dakikalarca acı acı baktı, cami avlusuna kadar arkasından yürüdü.Küçük oğlu Hasan Yılmaz’a sarılıp gözyaşı döktü. Yavuz Yılmaz’ın cenazesi daha sonra caminin bahçesine çıkarılırken, ayakta güçlükle duran Berna Yılmaz da merdivenlerden yavaş adımlarla çıktı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA TABUTA OMUZ VERDİ
Yavuz Yılmaz için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cernaze törenine eşi Emine Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile birlikte geldi. Cenaze töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan da tabuta omuz verdi.

YILDIRIM DEMİRÖREN: BÜYÜK ACI, ALLAH KUVVET VERSİN
Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz’ın cenaze törenine katılan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Yılmaz Ailesi’nin acısını paylaştı. Demirören, “Büyük bir acı ailemiz için hepimiz için. Değerli bir gencimizi kaybettik. Başbakanımıza ve eşine Allah kuvvet versin” dedi.

Eski Başbakanlardan Tansu Çiller de cenaze törenine katıldı.

KANLICA’DA DEFNEDİLECEK!
Yavuz Yılmaz için Marmara İlahiyat Camisi’ndeöğle namazının mütakip cenaze namazı kılındı. Yavuz Yılmaz’ın cenazesi Kanlıca Mezarlığı’nda defnedildi.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMİ ALINDI
Bu arada cenaze töreninin düzenleneceği cami çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı . Cami önünde bulunan Mahir İz Caddesi’nin bir bölümü demir bariyerlerle araç trafiğine kapatıldı. Yolun kullanmak isteyenler polis tarafından aranarak caddeye alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir